GENEL CERRAHİ Gastroenteroloji ve Hepatoloji 

Gastroenteroloji ve Hepatoloji; sindirim sistemi (yemek borusu, mide, ince ve kalın bağırsak, pankreas ve safra kesesi) ve karaciğer hastalıklarını inceleyen bilim dalıdır.

Tıp Merkezimizde, ağıza acı su gelmesi, göğüs kemiği altında yanma ve ağrı, yutma problemleri, mide ağrısı, şişkinlik, dışkılama problemleri(ishal ve kabızlık), karın ağrısı gibi şikayetler ile başvuran hastalarımızın tanı ve tedavileri uzman hekimimiz  tarafından yapılmaktadır. Ayrıca Hepatit B, Hepatit C ve kronik Karaciğer hastalıkları (Siroz) tanı, tedavi ve takipleri de Gastroenteroloji ve Hepatoloji kliniklerimizde gerçekleşmektedir.

Gastroenteroloji Kliniğimiz bünyesinde hizmet veren Endoskopi Ünitelerimiz, hasta rahatı ve konforunu en yüksek seviyede tutabilmek amacıyla oldukça geniş ve ferah bir alan olarak tasarlanmıştır.

Endoskopi ünitemizde sindirim sistemi hastalıklarına yönelik tanısal ve tedavi edici endoskopik işlemler; uzman hekimler, tecrübeli hemşireler ve güncel tıbbi donanım eşliğinde yapılmaktadır.

Merkezimizde Yapılan Üst Ve Alt Sindirim Sistemine Ait Tanısal İşlemler

Gastroskopi

Endoskop adı verilen ince, uzun, yumuşak, bükülebilen ve ucunda ışıklı bir kamera sistemi bulunan bir alet yardımıyla yemek borusu, mide ve oniki parmak bağırsağının incelenmesine olanak sağlayan bir görüntüleme yöntemidir

Kolonoskopi

Endoskop adı verilen ince, uzun, yumuşak, bükülebilen ve ucunda ışıklı bir kamera sistemi bulunan bir alet yardımıyla kalın bağırsakların ve ince bağırsakların son kısmının (Terminal Ileum) incelenmesine olanak sağlayan bir görüntüleme yöntemidir.

Duodenoskopi

Duodenoskop adı verilen yumuşak, bükülebilen ve ucunda ışıklı bir kamera sistemi bulunan ve sindirim sistemini yandan gören özellikle safra yollarının 12 parmak bağırsağına açıldığı ampulla bölgesini değerlendirmeye yarayan görüntülme yöntemidir.

KÜÇÜK CERRAHİ BİRİMİ

Daha fazla bilgi için: 0 (472) 616 50 50

© 2013 - 2017 Özel Ağrı Medicenter Tıp MerkeziTüm Hakları Saklıdır.